Kontakt:
adamus@poczta.fm
Służbowe podróże Tomka
W moje służbowe podróże zawsze zabierałem aparat fotograficzny, dziś jest to telefon komórkowy. Zobaczcie kilka fotek z ciekawych (przynajmniej dla mnie) miejsc. W miarę wolnego czasu będę uzupełniał.
Tomek U.

 • Moskwa, czerwiec 2012 r.
 • Dubaj, 2015, 2016 r.
 • Orenburg, 2016 r. - miasto obwodowe w zachodniej Rosji. Położone nad rzeką Ural, w jej środkowym biegu przy ujściu Sakmary, na granicy dwóch kontynentów: Europy oraz Azji.
 • Sankt Petersburg, 2016 r.
 • Włochy 2016 r.
  Niestety, podróże stały się chlebem powszednim. Ponad roczny pobyt w Hiszpanii, dwukrotny urlop w Tajlandii, częste wypady w różne strony świata z USA włącznie sprawiły, że "obce krainy" stały się "swojskie", porty lotnicze takie same, hotele podobne, a aparat fotograficzny poszedł w zapomnienie. No to i zdjęć nowych nie ma, a właściwie są sporadycznie na Instagramie i na Fb. Ot, normalka, zwykłe życie Tomka!

  Kwiaty z mojego ogródka


  "Szczęściem jest umieć usmiechać się do kwiatów"
  - Józef Bułatowicz

  Uczę się tej sztuki - w zabieganym świcie to trudne. Gonitwa myśli, brak czasu, codzienne troski. Jak tu znaeźć czas na oglądanie kwiatków?
  A jednak...
  Jak to miło w letni poranek oglądać zroszone, radosne kwiaty szukające słońca. Czuje się człowiek wtedy jak w szczęśliwym, dzieciństwie, kiedy to troski były malutkie, a radości wielkie.
  Jak to miło usiąść w skwarne południe w altanie i słuchać brzęczenia owadów, szmeru wody w maleńkim stawiku, obserwować lot motyli.
  Jaką radość sprawia wieczorne podlewanie kwiatów wraz z zaaferowanym wnuczkiem, biegającym z maleńką konewką. Uśmiecham się do niego i do kwiatów - i wraz z nim jestem w zaczarowanym ogrodzie dzieciństwa - jestem szczęśliwy.
  Minęło kilka lat, wnuczek woli kolegów i grę w piłkę niż podlewanie kwiatków, ale ja ciągle te kwiatki podlewam...
  Część 1    Część 1
  ... a kwiaty ciągle są piękne!
  Jeśli zobaczę piękny kwiat, nie mogę się powstrzymać od zrobienia zdjęcia. Ale nie tylko kwiaty widzi obiektw.
  To moje zdjęcia z tego roku, mam nadzieję, że będzie ich więcej.

  Dodałem mieczyki - 17 lipca 2016
  Klik...

  Kwiaty z mojego ogródka, c.d.

                 


  Kwiaty w mieście, kwiaty polne
  foto - Nad Pyszną
  Pyszna to mała rzeczka mojego dzieciństwa. W czasch funkcjonowania cukrowni "Wieluń" w Wieluniu, to właśnie z Pyszny była pompowana woda do fabrycznych stawów. Brzegi rzeczki przy ujęciu wody były uregulowane a tama zapewniała właściwy stan wody. Miejsce to było wspaniałym kąpieliskiem. Przychodziły tam latem całe rodziny z cukrowni - panie plotkowały, młodzieńcy łapali raki, panowie wędkowali przy ćwiarteczce, a dzieci kąpały się. Wszyscy byli szczęśliwi!
  Dziś, gdy cukrownia przestała istnieć, ginie zarówno Pyszna jak i fabryczne stawy. Cieszą się tylko ważki...
  Klik...
  Jesień, zima.


  Wieluń w zimowy wieczór.
  Rozdziobią nas kruki, wrony...  Jak za dawnych lat...
  Kliknij...

  W starym młynie


  Nostalgia
  Dziewczyna o perłowych włosach
    • Odwiedziło nas:
  Aktualnie na witrynie osób:

  Moja fotografia
  Fotografia zafascynowała mnie w połowie lat 70-tych. Były to zdjęcia czarno-białe, a aparaty to oczywiście Smiena, potem Fed do którego dokupiłem obiektyw 135 mm, Zenith TTL oraz Lubitel formatu 6x9 cm. W sobotnie wieczory i noce domowa łazienka zamieniała się w laboratorium fotograficzne, a głowną atrakcją niedzieli było suszenie i oglądanie (podziwianie) zdjęć.
  Była też przygoda z fotografią kolorową.
  Głównymi tematami były dzieci, przyroda makrofotografia - jak wszyscy fotoamatorzy w tamtych czasach. Potem nastąpiła długa przerwa - nadszedł czas podnoszenia kwalifikacji zawodowych i intensywnej pracy. Przez kilka lat fotografię zastąpiło krótkofalarstwo, a potem komputer i internet.
  Wreszcze przyszło oczarowanie nowymi możliwościami - nadszedł czas na fotografię cyfrową.
  A więc "zabawa trwa"!

  Losowe zdjęcie  Wiosna '2017


  Motomaniacy '2016


  Niezwykła przeprowadzka


  Na przełomie maja i czerwca 2015 roku miała miejsce niezwykła przeprwadzka. Rodzina łabędzi, które od pokoleń wychowyjwałay swoje młode na stawach cukrowni i znajdowały się zawsze pod opieką mieszkańców osady...
  Niezwykła przeprowadzka II - uchodźcy

  Dzisiaj, 4 lipca 2017 r. historia się powtórzyła. Ale dziś pod wpływem wszechmocnych mediów nazywam ich "uchodźcami", bo przecież uchodzą z rodzinnych stawów cukrowni "Wieluń" zdewastowanych bezmyślnie przez człowieka, szukając "chleba i nowego domu".
  Motomaniacy '2012

  Samoloty, samoloty!

  "Pilocie, pilocie, dziura w samolocie" - pamiętam taką rymowankę z dzieciństwa. Dziś zadzieram głowę za każdym przelatującym samolotem, a pokazy lotnicze są prawdziwą ucztą dla oka i ucha.
  Różne
  Nad Wartą dawno, dawno temu...


     © 2016; hobby_TOT all right reserved
  do góry - top
  Ta witryna nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać. Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, istnieje również możliwość ich zablokowania.