Informacje  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej - Katalog Księgozbioru

Zobacz filmiki na Youtube


  W dniu 17 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej odbyła się Wieczerza Wigilijna Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Gminie Biała.  Na spotkanie przybyli włodarze Gminy Biała: Wójt Gminy Aleksander  Owczarek, Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Pawełczyk...

Zobacz więcej...  Tradycyjnie jak co roku w Gminie Biała, 16 grudnia 2018 r. w sali OSP w Brzozie odbyła się Gminna Wieczerza Wigilijna. Była to Jubileuszowa bo 25 Gminna Wieczerza Wigilijna organizowana rokrocznie w innym sołectwie gminy.

Zobacz więcej...  Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w roku. Gminna Biblioteka Publiczna w Białej i Biblioteka Publiczno - Szkolna w Młynisku zorganizowały w tym czasie warsztaty wykonywania stroików i lampionów.

Zobacz więcej...  1 i 2 grudnia 2018 r. w Sokolnikach odbył się 10. Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych...

Zobacz więcej...  25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel każdego dziecka - Pluszowy Miś. Duży, mały, miękki, puchaty - każdy bez wyjątku jest najlepszy i niezastąpiony. Pomimo ogromu zabawek dostępnych w sklepach, moda na misie nie przemija...

Zobacz więcej...  W dniu 24 października 2018 roku w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP odbył się Międzygminny Patriotyczny Konkurs Recytatorski pod hasłem "A to Polska właśnie…". Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Białej.

Zobacz więcej...  16 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej, Jubileusz 40 - lecia obchodziły Panie z Zespołu Śpiewaczego Biała. Była to okazja do wspomnień, gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej.

Zobacz więcej...  W dniu 05 października 2018 r. po raz kolejny Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej odwiedził zaprzyjaźniony teatrzyk Krak-ART z Krakowa. Tym razem zagościli u nas z przedstawieniem pt: ,"Wilk i Zając". W trzech zabawnych epizodach Zając występuje jako właściciel restauracji, dentysta i policjant, który spotyka się z Wilkiem.

Zobacz więcej...  "Bóg, Honor, Ojczyzna"- pod takim hasłem rozpoczęliśmy uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku połączyliśmy się z całym narodem we wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego. Byliśmy dumni, że jesteśmy Polakami. Patriotyczne wiersze deklamowały dzieci i młodzież z Łyskorni.

Zobacz więcej...  9 listopada 2018 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynisku odbyła się zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej, Publiczną Szkołę Podstawową i Publiczne Przedszkole w Młynisku "Wieczornica Patriotyczna".

Zobacz więcej...  4 listopada 2018 r. to bardzo ważna data dla mieszkańców gminy Biała. W tym dniu na 3 cmentarzach parafialnych: w Białej, Łyskorni i Naramicach zostały odsłonięte tablice upamiętniające weteranów walk i wojen o niepodległość...

Zobacz więcej...  16 października 2018 r. w sali OSP w Zabłociu odbyło się Ognisko Patriotyczne, którego organizatorami byli Publiczna Szkoła Podstawowa w Naramicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej oraz OSP w Zabłociu.

Zobacz więcej...               © 2013 hobby_TOT all right reserved   


Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać. Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.