Informacje  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej - Katalog Księgozbioru

Zobacz filmiki na Youtube

  W dniu 10 października 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego podpisane zostały umowy na dofinansowanie "Inwestycji w obiekty pełniące funkcje kulturalne". Wśród dotowanych projektów znalazła się inwestycja z gminy Biała.

Zobacz więcej...  W czwartkowy poranek 27 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Białej gościła grupę 4 i 5 latków z miejscowego przedszkola. Okazało się, że dla większości była to pierwsza wizyta w "Krainie Książek".
Zobacz więcej...  18 września 2018 roku Biblioteka Publiczno-Szkolna w Młynisku, włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, któremu patronuje Para Prezydencka. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów - podziękowań i opieczetowaniem zeszytów pamiątkową pieczęcią stworzoną specjalnie na tę okazję przez Kancelarię Prezydenta RP.

Zobacz więcej...  W piątek 21 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Białej po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, zainaugurowaną przez Parę Prezydencką. Rok ten jest rokiem szczególnym, ze względu na przypadającą w nim 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Zobacz więcej... 
Konkurs recytatorski
"A to Polska właśnie..."

1. Organizator konkursu - Gminna Biblioteka Publiczna w Białej.
2. Cele konkursu
 • upamiętnianie 100-lecia odzyskania niepodległości,
 • promowanie wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce patriotycznej,
 • rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie,
 • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci i młodzieży,
 • kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego,
 • promowanie kultury żywego słowa,
 • uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze,
 • promocja osiągnięć uczniów i placówek.

  Zobacz więcej... •   W niedzielę 9 września 2018 r. odbyły się Dożynki Powiatu Wieluńskiego Biała 2018. Tegoroczne powiatowe święto plonów odbyło się w Białej. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się uroczystą, dziękczynną mszą świętą odprawioną w intencji rolników w Kościele p.w. św. Piotra w okowach w Białej.

  Zobacz więcej...    W dniu 12 sierpnia 2018r. na placu przed remizą OSP w Brzozie odbył się Festyn Letni.
  Zobacz więcej...    1 sierpnia 2018r. przed salą OSP w Białej odbył się Festyn, którego głównymi organizatorami byli Sołectwo Biała Rządowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Białej. Celem imprezy było promowanie zdrowej żywności oraz zdrowego trybu życia.

  Zobacz więcej...    Tegoroczne warsztaty wakacyjne dla najmłodszych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej przebiegły pod hasłem "Wakacje z wyobraźnią".

  Zobacz więcej...
  Zobacz więcej...    "Lepiej grać niż ćpać" - pod takim hasłem został przeprowadzony tegoroczny Letni Turniej Gier Komputerowych w Łyskorni. Rozgrywki odbyły się w dniach 5-6 lipca w Gminnym Centrum Informacji w Łyskorni.

  Zobacz więcej...                 © 2013 hobby_TOT all right reserved   


  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
  Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać. Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.