hoto galleries" /> Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w BiaŁej



Wydarzenia 2017 r.


Wieczornica w Zabłociu


W piątek 10 listopada 2017 r. na sali OSP w Zabłociu odbyła się zorganizowana przez Bibliotekę Publiczno-Szkolną, Publiczną Szkołę Podstawową w Naramicach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej Wieczornica poświęcona obchodom 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie szkoły w Naramicach, absolwenci tej szkoły oraz młodzież z sekcji muzycznej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej, przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny w którym przybliżyli licznie zebranym uczestnikom, czym jest patriotyzm. Mottem występu były słowa "Jedną drogą dziś wszyscy idziemy".

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: radny rady powiatu Grzegorz Mielczarek, wójt gminy Biała Aleksander Owczarek, sekretarz gminy Biała Henryka Stempień, radni gminy Biała z przewodniczącą Małgorzatą Pichlak, kierownik Gminnego Centrum Usług Wspólnych gminy Biała Andżelika Banowicz, sołtysi i księża z terenu gminy Biała, dyrektor szkoły PSP w Naramicach Tomasz Czarny wraz z radą rodziców , prezesi i naczelnicy jednostek OSP gminy Biała.

"W czasach, gdy wiedza o przeszłości i patriotyzm często traktowane są po macoszemu, takie spotkania, jak piątkowe, posiadają szczególny walor edukacyjny. Trzeba cenić teraźniejszość i patrzeć w przyszłość, lecz nie można zapominać o historii" - powiedział dyrektor PSP w Naramicach Tomasz Czarny.

Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej z Naramic pod kierunkiem kapelmistrza Bogdana Szczepańskiego oraz Zespołu Śpiewaczego z Naramic. Radny powiatowy Grzegorz Mielczarek i Wójt gminy Biała Aleksander Owczarek w swoich wystąpieniach nawiązali do wydarzeń historycznych towarzyszących odzyskaniu przez Polskę niepodległości i odrodzeniu się państwa polskiego po 123 latach niewoli.

Wieczornica została przygotowana pod kierunkiem Bożeny Leszczyńskiej, Anny Jajczak i Justyny Halusiak oraz Ireny Siorek. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych i słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców i pracowników GOKiS. O tym, jak silne emocje towarzyszyły tym sprawom świadczyły gromkie brawa dla występujących.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9



               © 2013 hobby_TOT all right reserved