Wydarzenia 2017 r.


By nie dopadła nas infekcja


W czwartkowe popołudnie 16 listopada Biblioteka Publiczno-Szkolna w Młynisku gościła propagatora i pasjonata zdrowego trybu życia Pana Andrzeja Wojtkowskiego. Właściclel ekologicznego gospodarstwa w Pratkowie pod Zduńską Wolą hoduje zioła, które jak mówi są naturalnymi składnikami przyrody o ogromnym bogactwie dla naszego zdrowia.

Nasz gość opowiedział o leczniczych właściwościach ziół, a także przedstawił swoją filozofię życia opartą na pozytywnym nastawieniu, zdrowym i racjonalnym odżywianiu, wspomaganiu organizmu, bazując na naturze i jej bogactwie. Niesamowite, że na przykład pokrzywa jest źródłem 10 z 40 pierwiastków wchodzących w skład ciała człowieka natomiast mniszek lekarski, kwiat nagietka (pomarańczowy, bo tylko ten ma właściwości lecznicze) działają oczyszczająco, wiesiołek z kolei musi być koniecznie 2-letni, bo dopiero wtedy związki w nim występujące nabierają "mocy")... Dodatkowo podczas spotkania można było posmakować ziołowej herbatki.

Słuchacze z zainteresowaniem wysłuchali wykładu a po kształcącej lekcji każdy z uczestników mógł zakupić mieszanki różnorodnych ziół i herbat z uprawy Pana Wojtkowskiego.

Ziołowe spotkanie z prelegentem minęło w miłej i wesołej atmosferze. Pan Andrzej wyraził chęć kontynuowania tych spotkań, a następne miałoby się odbyć w plenerze aby pokazać jak wiele cennych ziół rośnie wokół nas.

Organizatorzy - GOKiS w Białej i Biblioteka Publiczno-Szkolna w Młynisku dziękują Panu Andrzejowi Wojtkowskiemu i wszystkim słuchaczom za uczestnictwo w ziołowym spotkaniu.

01 02
03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9               © 2013 hobby_TOT all right reserved