Wydarzenia 2017 r.


Bielska Biesiada Pierogowa


25 listopada 2017 r. w sali OSP w Białej obyła się Bielska Biesiada Pierogowa. Inicjatorem Biesiady był radny powiatu wieluńskiego Grzegorz Mielczarek, organizatorem Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej. W biesiadzie wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z Białej, Łyskorni, Młyniska i Naramic, zarządy jednostek straży pożarnych z terenu gminy Biała, radni, sołtysi i zaproszeni goście.

Biesiada została uroczyście otwarta przez Wójta Gminy Biała Aleksandra Owczarka i Przewodniczącą Rady Gminy Biała Małgorzatę Pichlak. Przywitali Oni wszystkich przybyłych, szczególnie gorąco Starostę Wieluńskiego Andrzeja Stępnia, następnie przekazali pałeczkę prowadzenia imprezy dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej - Agnieszce Sowie i radnemu powiatu wieluńskiego Grzegorzowi Mielczarkowi. Prowadzący przedstawili krótką historię "pieroga", wprowadzili w atmosferę imprezy a także głównego "wodzireja" biesiady Janusza Benesza.

Biesiada pierogowa to przede wszystkim - PIEROGI - które w wielkiej ilości zostały zrobione przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Biała. Można było posmakować pierogów z mięsem, z kapustą i z grzybami, ruskie, z serem i ze szpinakiem. Wszystkie były bardzo pyszne. Biesiada to nie tylko jedzenie, ale także dobra zabawa prowadzona przez wodzireja, konferansjera, kabareciarza - Janusza Benesza, oraz dźwiękach Kapeli "Lututowianie", przyśpiewkach Zespołów Śpiewaczych z Białej i z Naramic.

Przybyli goście bawili się wspaniale, wspólnie śpiewając i tańcząc.

25 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9               © 2013 hobby_TOT all right reserved