Wydarzenia 2018 r.


Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza
w PSP w Młynisku


W tym nietypowym dniu, który przypada 01 marca uczniowie klasy trzeciej PSP w Mlynisku wraz z wychowawczynią Renatą Trała rozpoczęli cykl spotkań czytelniczych poświęconych zdrowemu odżywianiu i prowadzeniu aktywnego stylu życia.

Zajęcia prowadzone przez p. W. Dwornicką odbywały się w Bibliotece Publiczno-Szkolnej.

Podczas spotkań dzieci prezentowały swoje umiejętności czytelnicze poprzez głośne czytanie fragmentów wierszy i opowiadań o następującej tematyce "O zdrowiu słów kilka”, "Witaminowe abecadło", "Smaczne są owoce", "Z koszyka ogrodnika". Urozmaiceniem zajęć było rozwiązywanie krzyżówek, zabawy ruchowe przy piosence oraz "warzywna" wykreślanka.

Spotkania miały na celu promowanie aktywności fizycznej, uczyły prawidłowego czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci. Zbieg okoliczności sprawił, że ostatnie zajęcia w bibliotece odbyły się 22 marca, kiedy to obchodzimy Światowy Dzień Wody.

O jej zbawiennym wpływie na urodę, o tym że dodaje energii oraz chęci do pracy, o tym że uczestniczy we wszystkich procesach w naszym organizmie uczniowie dowiedzieli się w swobodnej dyskusji podczas zajęć.

O tym, że znajduje się w owocach przekonali się jedząc soczyste jabłka, którymi zostali poczęstowani na zakończenie zajęć. Oczywiście nie obyło się bez przytulenia p. bibliotekarki.

Uczniowie, wychowawczyni klasy oraz dyrektor szkoły dziękują P. W. Dwornickiej, która wspiera szkołę w realizacji działań w ramach prowadzonego przez placówkę programu "TRZYMAJ FORMĘ".

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9


               © 2013 hobby_TOT all right reserved