Wydarzenia 2018 r.


Opowieści z teczki Profesora Książeczki


7 maja 2018r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej odwiedziły przedszkolaki z Białej i Łyskorni. Dzieci przybyły, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Opowieści z teczki Profesora Książeczki" w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru MASKA. Spektakl w przyjemy sposób przedstawiał jakie korzyści płyną z regularnego czytania książek - miał na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.

Tytułowy Profesor Książeczka pokazywał dzieciom jak wielką moc ma wyobraźnia, która kształtuje się dzięki czytaniu książek. Każda myśl w jego głowie przeradzała się w spotkanie z żywym bohaterem. Sam też uczył dzieci, jak powinny korzystać ze skarbu jakim jest wyobraźnia. Efektem tego było pojawienie się i poznanie takich postaci bajkowych jak: Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy Miś Chrapiś. Uczestnicy przedstawienia nie pozostali dłużni profesorowi - pomogli mu odkryć jak cenna jest zawartość jego teczki. Ukryte są w niej przeróżne bajki, które mogłyby trafić do wydawnictwa, a później na regały wielu bibliotek i z pewnością spodobałyby się wielu małym czytelnikom.

Spektakl "Opowieści z teczki Profesora Książeczki" przypadł do gustu przedszkolakom, czego dowodem były uśmiechy na ich twarzach i chęć uczestniczenia we wspólnych zabawach. Mamy nadzieję, że Profesor Książeczka przekonał dzieci do czytania książek, i że będą oni częstymi gośćmi w naszej bibliotece.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9               © 2013 hobby_TOT all right reserved