Wydarzenia 2018 r.


Narodowe czytanie


W piątek 21 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Białej po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, zainaugurowaną przez Parę Prezydencką. Rok ten jest rokiem szczególnym, ze względu na przypadającą w nim 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tego względu Prezydent jako Lekturę Narodowego Czytania wybrał "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego wydaną w 1924 r., opowiadającą o losach Cezarego Baryki, przybywającego do odrodzonej po I wojnie światowej Polski.

Do wspólnego czytania fragmentów "Przedwiośnia" w Białej przystąpili: Wójt Gminy Biała Aleksander Owczarek, Sekretarz Gminy Biała Henryka Stempień, Dyrektor PSP w Białej Anna Wojtas, Radny Powiatu Grzegorz Mielczarek, Nauczycielka Języka Polskiego PSP Grażyna Leman, Bibliotekarka Beata Sip oraz klasa III b gimnazjum z wychowawcą Damianem Orłowskim.

Każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą swój prywatny egzemplarz "Przedwiośnia" i uzyskać w nim pamiątkowy stempel okolicznościowej pieczęci Narodowego Czytania, na której widnieje data tegorocznej akcji - 8 września, jej nazwa, tytuł odczytywanego dzieła i jego autor oraz informacja o patronacie honorowym prezydenta RP.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9


               © 2013 hobby_TOT all right reserved