Wydarzenia 2018 r.


Narodowe czytanie w Młynisku


Narodowe Czytanie to akcja ogólnopolska organizowana od 2012 roku. Ma na celu promocję czytelnictwa i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

18 września 2018 roku Biblioteka Publiczno-Szkolna w Młynisku, włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, któremu patronuje Para Prezydencka. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd lekturą stało się "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Do grona czytających zaproszono Dyrektor Publicznego Przedszkola w Młynisku Donatę Kostrzewę, Radną Ewę Dwornicką, Panią Martynę Bielecką z GOKiS w Białej, Nauczycielkę historii w PSP w Młynisku Ewę Pompę oraz klasę VIII z wychowawcą Renatą Krawczyk. Wspólnie czytano fragmenty powieści dwudziestolecia międzywojennego, w której pisarz dokonał bilansu pierwszych lat niepodległości Polski.

Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów - podziękowań i opieczetowaniem zeszytów pamiątkową pieczęcią stworzoną specjalnie na tę okazję przez Kancelarię Prezydenta RP.               © 2013 hobby_TOT all right reserved