Wydarzenia 2018 r.


Dlaczego warto czytać dzieciom


Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

W czwartkowy poranek 27 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Białej gościła grupę 4 i 5 latków z miejscowego przedszkola. Okazało się, że dla większości była to pierwsza wizyta w "Krainie Książek". Nasi goście zwiedzili placówkę, dowiedzieli się w jaki sposób można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Panie bibliotekarki omówiły także sposoby dbania o książkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Przedszkolakom Panie bibliotekarki przeczytały opowiadanie Elizy Piotrowskiej pt. "Tupcio Chrupcio - Nie umiem przegrywać", której wysłuchali z ogromnym skupieniem. Dzieci równie ochoczo odgadywały bajkowe zagadki i z zainteresowaniem słuchały czytanych, wesołych wierszy. Naszym gościom bardzo spodobały się bogato ilustrowane, z pięknymi kolorowymi rysunkami książki. Przed odejściem wszyscy obiecali zostać czytelnikami biblioteki.

W nagrodę za aktywne uczestnictwo w spotkaniu otrzymały kolorowanki, pamiątkowe zakładki do książek, a opiekunka grupy pani Małgorzata Krawczyk plakat skierowany do rodziców "Dlaczego warto czytać dzieciom?".

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Białej gościli w bibliotece z okazji przypadającego 29 września Dnia Głośnego Czytania. 

               © 2013 hobby_TOT all right reserved