Wydarzenia 2018 r.


Lekcja patriotyczna w Młynisku


10 października 2018r. Biblioteka Publiczno-Szkolna w Młynisku gościła grupę 6-latków pod opieką pani Haliny Szczukieckiej z Publicznego Przedszkola w Młynisku.

Tym razem dzieci uczestniczyły w lekcji patriotycznej zorganizowanej z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki z uwagą i skupieniem wysłuchali opowiadania przypominającego historię naszych pradziadów, którzy ratowali najcenniejsze wartości: kulturę, język, obyczaje, religię. Dzieci poznały Polskie Symbole Narodowe, wspólnie recytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Z czytanych wierszy o tematyce patriotycznej sześciolatki dowiedziały się  o czasach, gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Poznały postać Józefa Piłsudskiego. Dzieci odpowiadały na szereg pytań związanych z nasza małą i dużą Ojczyzną. Dla małego dziecka Ojczyzną jest jego wieś czy miasto, w którym mieszka z rodziną, przedszkole i koledzy, sąsiedzi, gdzie wszystko jest znajome i bliskie, gdzie czuje się zadomowiony i bezpieczny.

Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewaliśmy pierwszą zwrotkę hymnu Polski. Cała grupa otrzymała plansze z symbolami narodowymi do kolorowania.               © 2013 hobby_TOT all right reserved