Wydarzenia 2019 r.


Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Młynisku


Książki dla najmłodszych często zachwycają ciekawą treścią, pięknymi ilustracjami. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Biblioteka Publiczno-Szkolna w Młynisku obchodziła święto z dziećmi z przedszkola i szkoły podstawowej. 27 marca odwiedziły naszą placówkę dzieci z Przedszkola w Młynisku z panią Renatą Szkop, a 3 kwietnia dzieci z PSP z wychowawczynią Renatą Trałą.

Na początku wszyscy zostali zapoznani z historią tego święta. Obchodzimy je w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzieci wysłuchały baśń tegoż pisarza pt. "Calineczka" i ochoczo odpowiadały na pytania związane z treścią utworu. W drugiej części spotkania, uczestnicy odgadywali tytuły znanych bajek na podstawie ilustracji oraz rekwizytów, łączyli w pary postacie z tej samej bajki, rozwiązywali zagadki i krzyżówki oraz dopasowywali do tytułu książki - jej  bohaterów. Pierwszoklasiści brali udział w zabawie "Prawda czy fałsz?"

 Wszystkie dzieci wykazały się dużą znajomością bajek i baśni. Bibliotekarka, podarowala swoim, małym gościom zakładki do książek. Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że wrócą po kolorowe książeczki.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9               © 2013 hobby_TOT all right reserved