Wydarzenia 2019 r.


Tydzień Czytania Dzieciom


Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".
Celem akcji jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest właśnie bliski kontakt z książką jako słowem pisanym.
Gminna Biblioteka Publiczna w Białej włączyła się w tę ogólnopolską akcję, odwiedzając 7 czerwca przedszkolaków z Publicznego Przedszkola z Białej.

Głośnemu czytaniu towarzyszyły pogadanki, dotyczące przeczytanych książek. Spośród kolekcji książek dla dzieci bibliotekarki wybrały do poczytania "Beksaalę" i "Kocie przedstawienie" Wiesława Drabika oraz "Króli Franek i tajemnica dobrej zabawy" Marty Krzemińskiej.

Mamy nadzieję, że nasza podróż czytelnicza rozbudziła w dzieciach ciekawość otaczającego świata, ukazując jego różnorodność, złożoność i możliwość zgłębienia poprzez odpowiednio dobraną lekturę.


               © 2013 hobby_TOT all right reserved