Wydarzenia 2019 r.


XVIII Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom w Łyskorni


W ramach trwającego XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, budynek Gminnego Centrum Informacji w Łyskorni odwiedziły dzieci z tutejszego przedszkola.

Spotkanie miało miejsce 13 czerwca. Spośród wielu pozycji książkowych, które posiada filia w Łyskorni zostały wybrane następujące:
- Królik Franek i bójka w przedszkolu,
- Strażak Sam - akcja nad jeziorem,
- Samochodzik Franek - Policjant.

Opowiadania strażaka Sama, przeczytane były przez dh Paulinę Pawełczyk z jednostki OSP Łyskornia. Pozycję o policjancie z serii "Samochodzik Franek" zaprezentował asp. Tomasz Pieprzyk - dzielnicowy z Komisariatu w Policji w Białej. W trakcie czytania dzieciom zostały zadane pytania w celu zweryfikowania zrozumienia opowieści. Po przeczytaniu wszystkich pozycji, przedszkolaki miały rozmowę z panem policjantem na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Został również poruszony temat zagrożeń wynikających z kontaktami z obcymi osobami.

Oczywiście nie obyło się bez zadawania pytań przez dzieci, na które otrzymały odpowiedzi. Na zakończenie owocnego dnia przedszkolaki otrzymały dyplomy uczestnictwa, zakładki do książek oraz coś słodkiego.

Zachęcamy do czytania dzieciom oraz promowania czytelnictwa.
Zobacz większe...
               © 2013 hobby_TOT all right reserved