Wydarzenia 2019 r.


Nasze korzenie, nasza duma!


20 września 2019 roku w kino-teatrze "Syrena" odbył się koncert podsumowujący projekt "Nasze korzenie, nasza duma!". Projekt był przedsięwzięciem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu i Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu.

Rozpoczął się w maju bieżącego, a jego celem było promowanie muzyki ludowej ziemi wieluńskiej. Organizatorzy chcieli udokumentować folklor wieluński, a także promować kulturę ludową oraz ich twórców. Kino-teatr "Syrena" wypełniło prawie 300 artystów: 14 zespołów ludowych i 14 młodych solistów wykonujących utwory ludowe w sposób autentyczny i ujazzowiony. Młodym wykonawcom akompaniował zespół Rorat Trio.

W gronie uczestników były zespoły reprezentujące Gminny Ośrodek i Sportu w Białej: Zespół Śpiewaczy Biała oraz Zespół Śpiewaczy "Naramianki" z Naramic, które zaprezentowały utwory a capella.

Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy spędzili miło czas przy herbacie i słodkościach. Każdy zespół otrzymał podziękowanie za udział w przedsięwzięciu.


               © 2013 hobby_TOT all right reserved