Wydarzenia 2020 r.


Tradycyjna Ozdoba Wielkanocna


Wielkanoc pachnie wiosną,
To pora tak radosna!
Pełna pisanek kolorowych
Na stole bazie, cukrowy baranek
I mnóstwo wody w dyngusowy poranek.


"Tradycyjna Ozdoba Wielkanocna"


    Konkurs na "Tradycyjną Ozdobę Wielkanocną" zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej miał na celu kultywowanie tradycji świątecznych, kształtowanie zainteresowań plastycznych, rozbudzenie wyobraźni i kreatywności. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej i w Młynisku przygotowały dowolną techniką Wielkanocną Ozdobę. Młodzi plastycy wykazali się dużą inwencją artystyczną wykonując: pisanki, baranki, koszyczki, stroiki, zajączki i kartki świąteczne. Uczestnicy konkursu do wykonania swoich prac wykorzystali przeróżne materiały np.: bibułę, wełnę, wstążki, styropian, drewno, cekiny i inne.

    Pierwotnym zamiarem organizatorów, rozstrzygnięcie konkursu miało nastąpić 7 kwietnia 2020 r. podczas Uroczystego Śniadania Wielkanocnego w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną uroczyste spotkanie nie mogło się odbyć, ale ozdoby wykonane przez dzieci zostały dostarczone do biblioteki i ocenione przez Jury.     Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie dekoracje urzekały pięknem, pomysłowością i odznaczały się różnorodną formą wykonania. Głównymi kryteriami oceny świątecznych ozdób było: nawiązanie do tradycji, symboliki i zwyczajów wielkanocnych, oryginalność i samodzielność wykonania oraz kompozycja i kolorystyka prac.

    W konkursie na Tradycyjną Ozdobę Wielkanocną - jury, w skład którego weszli Dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej, z końcem kwietnia oceniło i nagrodziło wszystkich uczestników, pragnąc w ten sposób docenić trud i wkład w wykonanie pracy konkursowej.

Wszystkim uczestnikom:
Kinga Tryka,
Jakub Kot,
Emilia Pichlińska,
Dorota Matusiak,
Agata Maciejewska,
   Anna Filip,
Kamila Koniarczyk,
Julia Kaźmierczak,
Eliza Duszyńska,
Martyna Pawełczyk,
Kalina Kos,

którzy w tak trudnym czasie przystąpili do konkursu serdecznie dziękujemy i zapraszamy po odbiór nagród do Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej!

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9               © 2013 hobby_TOT all right reserved