Imieniny:

Szkolne wydarzenia - rok szkolny 2017/2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 w naszej szkole
W lutym, w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 obchodzony był 6 lutego pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Nasza szkoła również przyłączyła się po raz kolejny do akcji. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dotyczące zasad bezpieczeństwa w sieci, zorganizowano konkurs na najciekawszy plakat nawiązujący do hasła tegorocznego DBI. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa, poznali zasady kulturalnego zachowania w Internecie.

Przeprowadzone zajęcia pozwoliły podopiecznym na refleksję dotyczącą przejawianych przez nich zachowań w relacjach rodzinnych, szkolnych, rówieśniczych oraz pokazały zagrożenia i konsekwencje nieodpowiedniego korzystania z sieci.

Broszury informacyjne wraz z radami dla rodziców i opiekunów jak postępować w codziennych sytuacjach związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu czy urządzeń mobilnych.

  • http://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/broszura.pdf
  • http://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/zostan_znajomym-broszura-2.pdf

    01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9
  • 2014 "DziadOla" all right reserved;
    Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach
    do góry