WYDARZENIA

Niezwykła lekcja historii

Zwieńczeniem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę była niezwykła lekcja historii, którą przeprowadził dziś w naszej szkole p. Michał Rychlicki.
W sposób nietuzinkowy przypomniał trudną historię naszego kraju: od czasów trzech rozbiorów, poprzez powstania narodowe, aż do czasów I wojny światowej i odzyskania przez Polaków niepodległości. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego i poznać koleje jego życia, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, żołnierzy polskich, pruskich czy słynących z brutalności Moskali i poczuć na własnej skórze realia tamtej epoki. To niewątpliwie jedna z najciekawszych lekcji historii w jakiej uczestniczyliśmy i wędrówka w tragiczną, ale chwalebną przeszłość naszego kraju.


Powiększ...


01 02 03 04 05 06 07 09 10 11 08 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9


"... szkoła, która ma patrona i sztandar,
ma swoja tożsamość."Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystając z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.