Gazyfikacja Wielunia Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wiadomości

Zapowiadana od kilku lat gazyfikacja Wielunia być może ruszy jeszcze w tym roku. Firma EWE Energia, która przygotowuje inwestycję, zgromadziła już cała wymaganą dokumentację. Łącznie w sieci znajdzie się prawie 80 procent ulic na terenie miasta. Wiadomo już jakie osiedla będą gazyfikowane w pierwszej kolejności.

Jak zapewniają w firmie, zainteresowanie budową sieci gazowej jest spore. Odbyły się już spotkania z mieszkańcami, w których udział wzięło kilkadziesiąt osób zainteresowanych korzystaniem z gazu ziemnego. Pracownicy firmy muszą najpierw sprawdzić czy są techniczne możliwości przyłączenia. A jakie są tego koszty?

Cena przyłącza gazowego zależy od klienta. Dla przyszłych odbiorców EWE energia przygotowała specjalna ofertę. Pierwszych 100 osób, które podpiszą z EWE energia umowę o przyłączenie do sieci gazowej zapłaci za przyłączenie 1 zł. Wprawdzie przyłącze wybudowane zostanie za kilkanaście miesięcy, ale klient zyskuje prawie 1700 zł


W gazyfikacji firmę EWE energia ma wspierać także gmina. Firma podpisała z ratuszem umowę o współpracy. Obejmuje ona pomoc miasta przy realizacji inwestycji na poziomie administracyjnym. Nie ma w niej jednak mowy o pieniądzach. Koszty budowy gazociągu ponosi EWE Energia.

Budowa gazociągu w Wieluniu rozpocznie się jeszcze w tym roku a pierwsi klienci będą mogli odbierać gaz już na przełomie lat 2011/2012.


Źródło: tvk.wsm.wielun.pl

 
wbi.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates