Licznik odwiedzin:

Liczba osób aktualnie
oglądających witrynę:


Start

Geneza
Towarzystwo powstało
z inicjatywy dr. hab. Stanisława Tadeusza Olejnika - profesora Akademii Świętokrzyskiej
w Kielcach
- Filia w Piotrkowie Trybunalskim, który w dniu 18 listopada 1999 r. zaprosił na zebranie do Muzeum Ziemi Wieluńskiej kilkunastu mieszkańców Wielunia
i ziemi wieluńskiej.

Zebrani poparli projekt powołania Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, przyjęli projekt statutu oraz program działania [...]


Rocznik Wieluński,
tom I, 2001 r.

 
Aktualności

  "To już dziesiąty numer "Rocznika Powiatu Oleskiego" - cyklicznej publikacji, która stara się ocalić od zapomnienia i upowszechniać bogatą historię tej ziemi oraz jej mieszkańców. Budować świadomość, tożsamość i więź" napisał Starosta Oleski Stanisław Belka we wstępie do jubileuszowego dziesiątego numeru periodyku.
Zobacz więcej...Dnia 8 czerwca 2017 r. Zarząd Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego ukonstytuował się przydzielając funkcje w następujący sposób:
Prezes - Zdzisław Włodarczyk
Wiceprezes - Zbigniew Szczerbik
Wiceprezes - Lubomira Tyszler
Skarbnik - Anna Cieślak
Sekretarz - Joanna Gradowska
Redaktor wydawnictw WTN - Jarosław Petrowicz
Członek - Tadeusz Grabarczyk
Członek - Jan Książek
Członek - Piotr Zawada

Podczas zebrania uroczyście pożegnano ustępujące z Zarządu: Małgorzatę Świątek-Słoninę oraz Bożenę Wielgosz. Prezes Zdzisław Włodarczyk wyraził nadzieję, że Koleżanki w dalszym ciągu będą wspierały Towarzystwo swoim doświadczeniem i pracą. Zebranie było jednocześnie okazją, by złożyć szczególne podziękowanie za pracę Annie Cieślak, która przez wiele lat piastuje funkcję skarbnika Towarzystwa.
  W piątek 19 maja 2017 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego. Zebranie otworzył i przywitał zebranych prezes WTN - dr Zdzisław Włodarczyk.
W czasie swojego wystąpienia omawiającego działalność w minionym okresie, prezes zwrócił m.in. uwagę, że w 2016 r., WTN wydało pięć pozycji książkowych.
Zgodnie ze Statutem, co dwa lata odbywają się wybory Prezesa, Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Zebrani w tajnym głosowaniu dokonali wyboru tych organów...
Zobacz więcej...

Informacje podstawowe


  do góry  

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.

© 2016 hobby_TOT - WTN. Wszelkie prawa zastrzeżone.